Bezpłatny hosting WordPress bez reklam i wysokiej jakości

Bezpłatny hosting WordPress bez reklam i wysokiej jakości. Brzmi to mało prawdopodobnie, ale to prawda. Wszystko dzięki chmurze Google. Teraz możesz uruchomić aplikację WordPress całkowicie za darmo na zawsze.

Google oferuje na zawsze darmowy hosting w chmurze o parametrach 20% CPU z Burstem 100% CPU,  0,6 GB RAM oraz 30GB powierzchni dyskowej.

Są to wystarczające parametry, aby uruchomić stronę lub bloga z odwiedzinami na poziomie 200-300 tysięcy odwiedzających miesięcznie.

Jedyną rzeczą, na którą należy tutaj zwrócić uwagę jest transfer. Google bezpłatnie oferuje 1 GB transferu. To jak szybko jest zużywany transfer, zależy od tego jak wielkie pliki (np. grafiki), są na naszej stronie.

Dla przeciętnej strony lub bloga 1GB wystarczy, aby obsłużyć do kilku tysięcy wyświetleń miesięcznie.

Jeżeli Twoja strona będzie mieć od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy odwiedzających miesięcznie, to opłata za dodatkowy transfer to dosłownie groszowe sprawy.

W przydatku strony, którą będzie odwiedzać kilkaset  tysięcy użytkowników miesięczne należy liczyć się z dodatkowym kosztem rzędu kilkunastu złotych.

Dodatkowo od Google otrzymujesz na start kwotę 300$ (około 1200zł) na okres 12 miesięcy, z której w razie potrzeby możesz bez problemu opłacić dodatkowy transfer.

W pierwszej kolejności przejdź na stronę Google Cloud i kliknij przycisk “TRY IT FREE”

Następnie Google poprosi Cię o zalogowanie się na Twoje konto Google.

Jeżeli nie masz konta Google, to możesz je utworzyć całkowicie bezpłatnie. Kliknij wtedy w link “Utwórz konto”.

Utworzenie konta nie zajmie Ci więcej niż 5 minut.

Po zalogowaniu się Google poprosi Cię o zatwierdzenie regulaminu usługi Google Cloud.

W kroku drugim będziesz mieć do wypełnienia prosty formularz.

W pierwszej jego części należy wybrać typ konta (prywatne lub firmowe), oraz uzupełnić pozostałe dane właściciela usługi.

W drugiej części formularza, należy podpiąć kartę płatniczą w celu weryfikacji konta.

Ważne, tak jak Google cały czas informuje Cię po prawej stronie, z Twojego konta nie zostanie pobrana żadna opłata. Nie zostanie pobrana ani teraz, ani w przyszłości. Chyba, że własnoręcznie później aktywujesz płatność za dodatkowe usługi Google. 

Zatem nie musisz się obawiać, że nagle z Twojego konta zostanie pobrana jakakolwiek kwota, ponieważ tak się nie stanie.

Dodatkowo tak jak informuje Google, dostajesz na konto 300$, za pomocą których możesz opłacić dowolne usługi Google Cloud. W naszym przypadku nie ma to jednak znaczenia, ponieważ host VPS ts-mikro, na którym będziemy uruchamiać WordPressa jest bezpłatny na zawsze. 

Po uruchomieniu usługi zobaczysz coś takiego:

Sporo opcji.

Jednak spokojnie.

Nie będziesz musieć samemu wszystkiego konfigurować i zapoznać się ze szczegółowymi sprawami technicznymi.

Konfiguracją serwera oraz uruchomieniem WordPressa całkowicie za darmo zajmie się za Ciebie zarzadzany.pl

W tym celu przejdź na stronę zarzadzany.pl i kliknij przycisk Uruchom.

Następnie wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy.

Po jego wypełnieniu dostaniesz informację, jaki jest obecnie czas oczekiwania na wykonanie usługi oraz zostanie Ci przydzielony administrator, który zajmie się całą konfiguracją za Ciebie.

4 komentarze do “Bezpłatny hosting WordPress bez reklam i wysokiej jakości”

  1. Tomasz Adamiec

   Przy odpowiedniej konfiguracji serwera, strona po uruchomieniu bez problemu uzyskuje wynik 100/100 w Google PageSpeed Insights, zarówno na komputery jak i urządzenia mobilne. Serwer domyślnie konfigurowany jest pod szybkość przez zarzdzany.pl bez dodatkowych opłat.

   Google zawsze działa w modelu freemium dając część usług bezpłatnie. Dlatego tutaj można być spokojnym.

 1. Tomasz Adamiec

  W sumie ciekawa opcja do kogoś kto nie chce płacić za hosting, ale mieć prostą stronę, co dla każdego ma inną definicję. Jestem ciekaw jak to się rozwinie, np lepsze pakiety, dodatki jak CDN itp

  1. Tomasz Adamiec

   Cześć Marcin, przy odpowiedniej konfiguracji ten bezpłatny hosting jest w stanie obsłużyć stronę o naprawdę dużym ruchu. Takie dodatki jak CDN są oczywiście dostępne i możemy skorzystać z 1300zł, które dostajemy za aktywacje konta, aby z nich skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *